Phishingová kampaň

You are here:

Najčastejšou metódou internetových útočníkov je Phishing – rozposlanie podvodných e-mailov s cieľom získať citlivé údaje.

Phishing je možné rozdeliť do niekoľkých kategórií. Medzi najbežnejšie patrí klasický phishing, kedy útočník pošle ten istý obsah na veľké množstvo e-mailových adries po celom svete. S týmto druhom phishingu sa pravdepodobne stretol už každý používateľ internetu. Obsahom takýchto phishingových správ je napríklad informácia o objednávke, zablokovanie e-mailového účtu či upozornenie od banky.

Ďalším typom je spear phishing. Pri tomto type sa útočník cieli na určitú skupinu používateľov a obsah phishingovej správy je prispôsobený cieľovej skupine. Útočníci môžu pomocou phishingových útokov získať prihlasovacie údaje zamestnancov a tak sa dostať do ďalších systémov v organizácii.

Jediným chybným kliknutím sa útočník rýchlo dostane do počítača zamestnanca a začne páchať škody.

Chráňte svoju firmu pomocou phishingovej kampane.

Preverte svojich zamestnancov a naučte ich ako sa bezpečne správať na internete Falošné e-maily sú jedným z najčastejších spôsobov preniknutia do firmy. Ich cieľom je presvedčiť či zmanipulovať používateľa na vykonanie určitej akcie (kliknutie na odkaz, zadanie prihlasovacích údajov, povolenie makra, atď.) E-maily nemožno ľahko odhaliť na prvý pohľad. Odosielateľ sa tvári ako dobre známa osoba z firmy (napr. HR manažér, riaditeľ, atď.)

AKO PHISHINGOVÁ KAMPAŇ PREBIEHA?

NÁVRH TESTOVACIEHO SCENÁRA

Pripravíme textáciu e-mailu na odoslanie, pripravíme adresu, z ktorej bude e-mail odoslaný a spoločne určíme okruh testovaných zamestnancov.

SPUSTENIE KAMPANE

Kampaň je spustená do 14 dní od objednania. Priebežne kontrolujeme priebeh kampane, ktorá je aktívna cca 1 týždeň.

ODOVZDANIE ZÁVEREČNEJ SPRÁVY

Výstupom phishingovej kampane je podrobná záverečná správa, ktorá popisuje priebeh kampane a jej výsledky. V rámci kampane dostanete aj BONUSOVÉ VIDEO.

BONUS

Ako bonus pre vás nahráme video návod, ktorý prehľadne popíše celú kampaň. Odhalíme všetky chytáky, na ktoré by si mali dať zamestnanci pozor. Ukážeme, na čo sa e-mailoch zamerať a aké sú najčastejšie hackerské taktiky. Dostanete aj tipy, kde môžete precvičovať svoje schopnosti.

Ak máte otázky, kontaktujte našich poradcov.

Mgr. Tomáš Ferianc
IT oddelenie

tomas.ferianc@bdrbb.sk
0907 818 740